• Wakacyjne zajęcia świetlicowe

• W dniach od 3 do 7 lipca 2023 roku w naszej szkole odbyły się wakacyjne zajęcia świetlicowe, uczniów z klas I-VI. Opiekunami zajęć były Panie: Elżbieta Szczypkowska i Weronika Stachoń. W ciągu 5 dni dzieci wzięły udział w licznych atrakcjach. Zwiedzały ciekawe miejsca swojej miejscowości, spacerowały po Zakopanem, odwiedziły między innymi: Tamę na Potoku Bystra w Kuźnicach, okolicę Wielkiej Krokwi, wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Dowiedziały się od przewodnika ciekawostek o faunie i florze Tatr podczas wycieczki do Doliny Strążyskiej i Doliny ,,Ku Dziurze”. Odwiedziły Park Rozrywki w Rabce- Zdrój. Korzystały z licznych atrakcji Rabkolandu( diabelski młyn, karuzele, pontony, samochodziki). Płynęły statkiem "Harnaś" po Jeziorze Czorsztyńskim. Podczas rejsu podziwiały zabytki: Zamek w Niedzicy i ruiny Zamku w Czorsztynie oraz zaporę wodną w Niedzicy. Uczniowie za udział w wakacyjnych zajęciach otrzymali dyplomy i atrakcyjne upominki. Podziękowania należą się pani dyrektor Iwonie Głowackiej - Spera, która służyła radą i pomocą w każdej chwili. Wyjazdy, atrakcje i nagrody zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białym Dunajcu. Dziękujemy sponsorom!

• Zakończenie roku szkolnego 2022/23

• 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kaplicy w Bialym Dunajcu. Następnie uczniowie klas IV-VIII udali się na aulę szkolną, gdzie pani Dyrektor wręczyła nagrody dla najlepszych uczniów. Upominki otrzymali także wolontariusze z klasy ósmej oraz osoby pracujące w sklepiku szkolnym "Gazda". W trakcie apelu Rada Rodziców oraz pan Zygmunt Janocha złożyli podziękowania pani Iwonie Głowackiej - Sperze za pracę na stanowisku Dyrektora Szkoły.

Uczniowie klas I-III spotkali się na auli przed mszą w Kaplicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom za współną pracę w roku szkolnym 2022/23.

• Wizyta klasy I w Klubie Seniora w Białym Dunajcu

• Dnia 21 czerwca 2023 r. uczniowie klasy I wybrali się na spotkanie do Klubu Seniora w Białym Dunajcu. Przywitała ich pani kierownik Maria Czernik. Zaproponowała dzieciom wykonanie piesków z plastikowych wsadów z kinder niespodzianek, sznurków, włóczki i ciekawych dodatków. Dzieci ochoczo zabrały się do pracy, panie chętnie demonstrowały wykonanie, aktywnie pomagały i wspólnymi siłami udało się stworzyć przepiękne zwierzaki. Było to bardzo owocne spotkanie, nie tylko z powodu ciekawych zajęć technicznych. Ważnym elementem było także kształtowanie u dzieci i u pań seniorek poczucia potrzeby wzajemnej współpracy, docenienia, szacunku i gotowości do wsparcia.

Po wykonaniu wspólnego zdjęcia, podziękowania za wspólnie spędzony czas, uczniowie degustowali przepyszne lody kupione w Zielonym Wozie.

Zadowolone ze spotkania dzieci i opiekunowie spacerkiem wrócili do szkoły.