Menu

 • 23.01.2015

  Moduł Uroczystości szkolne został zmodyfikowany

 • 16.11.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu W krainie baśni 2014.

 • 21 maja br. dla uczniów ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu przeprowadzono pokaz i szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie ćwiczyli na profesjonalnym sprzęcie wykonywanie sztucznego oddychania i masażu serca. Dowiedzieli się jak wielką rolę odgrywa każda sekunda dla ratowania życia nieprzytomnego człowieka.

  Szkolenie przeprowadzono w ramach współpracy z WIELKĄ ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, z którą uczniowie Zespołu „grają” od dziesięciu lat. Opiekunem szkolnej grupy wolontariuszy jest pani Alicja Kalata.

   

 • Od 01.09.2011r w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu zatrudniono pedagoga i logopedę:

  Godziny pracy:

  Pedagog:
  poniedziałek 8.00 – 13.00
  środa 8.00 – 12.00
  czwartek 8.00 - 10.00

  Logopeda:
  poniedziałek 8.00 – 13.00
  piątek 8.00 – 13.00

  więcej informacji

 • Nowe przyrządy gimnastyczne atrakcją dla najmłodszych.

  Nasza szkoła wzbogaciła się ostatnio w nowy sprzęt sportowy. Pan Dyrektor z myślą o najmłodszych uczniach szkoły zakupił przyrządy gimnastyczne, które mogą być wykorzystywane na zajęciach ruchowych w klasach „0” i zajęciach wychowania fizycznego w klasach I – III. Jest to również doskonały zestaw przeznaczony na zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasach edukacji wczesnoszkolnej. W skład zestawu wchodzą dwie drabinki dwuspadowe, drabinka wąska, równoważnia, zjeżdżalnia i szeroka deskorolka. Wszystkie elementy mogą stanowić odrębne przyrządy oraz można je montować w różnoraki sposób. Są wykonane z drewna wysokiej jakości posiadają Europejski Certyfikat zgodny z rozporządzeniem MEN. Dzięki temu sprzętowi na pewno wzrośnie atrakcyjność zajęć ruchowych w klasach „0” i wf w klasach I – III. Dzieci będą mogły ćwiczyć na sprzęcie dostosowanym do ich wieku i możliwości ruchowych. Na poszczególnych przyrządach będzie można wykonywać ćwiczenia sprawnościowe, koordynacyjne, siłowe i oddechowe. Zestaw jest bardzo prosty w obsłudze i można go rozstawić zarówno na sali gimnastycznej jak i na korytarzu, co w naszych warunkach ma szczególne znaczenie. Ćwiczenia można wykonywać w formie toru przeszkód, stacji lub obwodu ćwiczebnego. W naszej szkole sprzęt jest wykorzystywany od pierwszego dnia, kiedy został zakupiony i stał się ulubionym zestawem ćwiczebnym przez najmłodszych.

   

  zobacz zdjęcia

 • Uczennica Anna Lasak laureatką Małopolskiego Konkursu Biblijnego

 • Echa pobytu Małopolskiego Kuratora Oswiaty w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu w czasie trwania XXXV Wojewódzkiego Przeglądu

 • Mistrzostwa Zakopanego w pływaniu 2010

  W dniu 24-11-2010 odbyły sie zawody pływackie, w których brali udział nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Sukcesy odnieśli uczniowie Gimnazjum zajmując drużynowo drugie miejsce, a indywidualnie najlepszy był Marcin Blicharski (II miejsce).

  zobacz zdjęcia

 • Wymiana z Łotwą

  W dniach 15 do 24 października 2010r. gościli w Białym Dunajcu uczniowie z Łotwy.

  Nasi uczniowie przebywali  z wizytą w Daugavpils w dniach od 16 do 23 października.

   

  Więcej w zakładce Uroczystości szkolne

 • Gminne Jesienne Biegi Przełajowe

  W dniu 08.10.2010 na boisku piłkarskim w Białym Dunajcu, odbyły się Gminne Jesienne Biegi Przełajowe dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Biały Dunajec. Zawody zorganizował Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu pod patronatem Gminnej Komisji Profilaktyki w Białym Dunajcu.

  zobacz zdjęcia

   

  Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach zajęli:

   

     Szkoły Podstawowe

  Klasy IV i młodsi Dziewczynki

  M

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Łaś Magda

  Gliczarów Górny

  2

  Karciarz Patrycja

  Biały Dunajec nr 1

  3

  Skupień Weronika

  Biały Dunajec nr 2

   

  Klasy IV i młodsi Chłopcy

  M

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Orawiec Mariusz

  Gliczarów Górny

  2

  Łaś Bartłomiej

  Gliczarów Górny

  3

  Topór Bogdan

  Gliczarów Górny

   

  Klasy  V – VI Dziewczynki

  M

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Pańszczyk Joanna

  Biały Dunajec nr 1

  2

  Gromala Maria

  Biały Dunajec nr 1

  3

  Karciarz Sabina

  Biały Dunajec nr 1

   

  Klasy  V – VI Chłopcy

  M

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Pawlikowski Mateusz

  Biały Dunajec nr 1

  2

     

  3

     

   

   

   

            Gimnazja 

  Klasa I Dziewczynki

  M

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Gawlak Monika

   Biały Dunajec nr 2

  2

  Urbaś Beata

  Biały Dunajec nr 2

  3

  Majerczyk Ewelina

  Gliczarów Górny

   

  Klasa I Chłopcy

   M

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Pawlikowski Grzegorz

   Biały Dunajec nr 1

  2

  Szczechowicz Paweł

  Sierockie

  3

  Bużek Przemysław

  Biały Dunajec nr 1

   

  Klasy II -III Dziewczynki

  M

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Janik Natalia

  Gliczarów Górny

  2

  Skupień paulina

  Gliczarów Górny

  3

  Szaflarska Paulina

  Biały Dunajec nr 1

   

  Klas II -III  Chłopcy

  M

  Nazwisko i imię

  Szkoła

  1

  Dżoku Krzysztof

   Biały Dunajec nr 1

  2

  Sobański Michał

  Biały Dunajec nr 1

  3

  Pawlikowski Daniel

  Sierockie

   

            Klasyfikacja zespołowa

  Szkoły Podstawowe

  Miejsce

  Szkoła

  1.

  Gliczarów Górny

  2.

  Biały Dunajec nr 1

  3.

  Biały Dunajec nr 2

  4.

  Sierockie

   

  Gimnazja

  Miejsce

  Szkoła

  1.

  Biały Dunajec nr 1

  2.

  Sierockie

  3.

  Gliczarów Górny

  4.

  Biały Dunajec nr 2

 • Treningi UKS 2

  zobacz zdjęcia

   

  Treningi odbywają się

   wtorki 14:00 - 16:00

   czwartki 14:00 - 15:00

   soboty 8:00 - 10:00

 • XX Podhalański Rajd Ekologiczny

     Dnia 7 października 2010 r. odbył się XX Podhalański Rajd Ekologiczny organizowany przez Koło LOP w Zębie. Uczestniczyła w nim drużyna z naszej szkoły, składająca się z 6 uczniów klasy VI (Karolina Cachro, Katarzyna Cudzich, Joanna Galica, Krystian Gąsior, Teresa Łaś i Bartek Wojtanek). Opiekunem grupy była pani Ewa Sosińska. Start rajdu miał miejsce na Gubałówce, gdzie po rozwiązaniu testu dotyczącego pierwszej pomocy, otrzymaliśmy mapkę z wyznaczoną trasą oraz zestaw zadań do wykonania. W czasie rajdu trzeba było wykazać się doskonałą spostrzegawczością, orientacją w terenie i na mapie, znajomością topografii Tatr, a także niezłą kondycją fizyczną.

      Po trzech godzinach marszu dotarliśmy do mety, która znajdowała się przy Muzeum Przyrodniczym na ul. Chałubińskiego. Tam mieliśmy do rozwiązania jeszcze jeden test dotyczący wiedzy o Tatrach. Na koniec każda drużyna prezentowała swoją piosenkę lub skecz o przesłaniu ekologicznym.

      Podczas ogłoszenia wyników okazało się, że wśród szkół podstawowych zajęliśmy II miejsce , co sprawiło nam ogromną radość

 • Ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej

  13 październik 2010r (środa) godz. 11.30

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami odbędzie się 21 września 2010 (tj. wtorek)

  - 16:30 z rodzicami uczniów gimnazjum
  - 17:00 zebranie ogólne
  - 17:30 z rodzicami uczniów szkoły podstawowej

 • Dofinansowanie do podręczników

           W związku z rządowym programem pomocy uczniom w 2010 r. „Wyprawka szkolna” informuję, że starający się o dofinansowanie na zakup podręczników dla uczniów w klasach I-III szkoły podstawowej i II gimnazjum, w roku szkolnym 2010/2011, będą musieli przedłożyć zaświadczenie o zarobkach (netto) z sierpnia 2010 r. ( górna granica to 351 zł netto na osobę) oraz potwierdzenie zakupu podręczników (faktura VAT bądź rachunek z wyszczególnieniem za jakie podręczniki  i do jakiej klasy).

   

           O dofinansowanie (poza kryterium dochodowym) mogą również starać się rodzice dzieci kl. I-III szkoły podstawowej i II gimnazjum w przypadku np: zdarzeń losowych, sytuacji kryzysowej, klęsk żywiołowych oraz rodzice uczniów wszystkich klas z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

   

           Termin składania wniosków wraz z załącznikami 10 września 2010r.

  pobierz załącznik

 • Dzień nadania imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski

  08.06.2010

  Twoje imię
  Mądrością nowych dni…

   

    8 czerwiec 2010 rok w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu to dzień szczególny w dziejach 100-letniej placówki oświatowej. Uroczystość przywrócenia Szkole Podstawowej nr 2 i nadania Gimnazjum nr 2 imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski to droga do przekazania następnym pokoleniom jak najlepszego dziedzictwa.

    Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego Mszą Świętą celebrowaną przez Księży Absolwentów: Księdza Prałata Stanisława Czernika, Księdza Witolda Kowalowa, Księdza Kazimierza Klimczaka, Księdza Stanisława Czernika oraz Księży Katechetów pracujących z dziećmi i młodzieżą tej szkoły w ciągu jej istnienia.

    O godzinie 12.00 przybywa Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz, który poświęca sztandar ufundowany przez  Związek Podhalan Koło nr 40 im. Andrzeja Skupnia – Florka w Ameryce Północnej reprezentowane przez Pana Wojciecha Gondka i Wójta Gminy Biały Dunajec Pana Andrzeja Jacka Nowaka.

    Poczet sztandarowy, reprezentacja uczniów Zespołu Szkół odbierają sztandar z rąk Dyrektora mgr inż. Bogusława Blicharskiego. Następnie uczniowie, dostojni goście, rodzice i nauczyciele uczestniczą w ceremonii przywrócenia i nadania imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.

    Obraz świętej Jadwigi namalowany przez wybitnego absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Pana Władysława Trebunię - Tutkę, poświęcony przez Księdza Kardynała Metropolitę Krakowskiego od dzisiaj będzie uczestniczył w pracy uczniów i nauczycieli.

    W tym dniu wraz z nami dzielili radość: Metropolita Krakowski Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz, Dziekan  Dekanatu Białodunajeckiego Ksiądz Proboszcz Franciszek Juchas, któremu z serca dziękujemy za radę i pomoc , przedstawiciel Związku Podhalan w  Ameryce Północnej Wojciech  Gondek, przedstawiciel Powiatu Tatrzańskiego Starosta Andrzej Skupień, Wójt Urzędu Gminy Biały Dunajec Pan Andrzej Jacek Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Styczeń. Obecni byli nauczyciele, którzy pracowali w tej szkole, dyrektorzy szkół z pocztami sztandarowymi oraz Związek Podhalan oddział Biały Dunajec.

    Szczególnie uroczysty charakter podkreśliła obecność Zespołu Trebunie - Tutki oraz kapeli góralskiej z Panem Bartłomiejem Kudasikiem z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu.

    Sprawny przebieg spotkania zawdzięczamy Panu Mirosławowi Sperze.

    To tylko kilka słów wprowadzających w nastrój uroczystości, która pozostanie na zawsze w pamięci jej uczestników, a tworzy dzieje naszej szkoły. Ogromne zaangażowanie nauczycieli i rodziców sprawiło, że spotkanie przebiegło w uroczystym nastroju.

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu
  ul. Miłośników Podhala 23
  34-425 Biały Dunajec

 • 182073129