Aktualności

          • Konkurs pięknego czytania

          • W maju odbył się konkurs pięknego czytania, zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Głównym celem konkursu było podniesienie kompetencji czytelniczych uczniów poprzez kształtowanie umiejętności pięknego czytania na głos. W konkursie brali udział uczniowie z klas I-VII.

          • Wycieczka klasy drugiej do kopalni soli w Bochni

          • 18 maja klasa II wraz z wychowawczynią panią Ewą Sosińską i panią Marią Furtak odbyła wycieczkę do kopalni soli w Bochni.

            Nasz pobyt w tej najstarszej kopalni w Polsce (powstała w 1248r.) rozpoczął się od zjazdu windą szybem Campi na głębokość ok 300 m. Następnie przejechaliśmy kolejką podziemną wzdłuż korytarzy, w których dawniej pracowali górnicy.

            Po kopalni oprowadzała nas pani przewodnik opowiadając jej historię, przedstawiając warunki, w jakich pracowali ludzie oraz konie, podkreślając wartość soli w dawnych czasach. Nazywana ona była “białym złotem”. Widzieliśmy podziemne kaplice, salę gimnastyczną, salę dyskotekową. Spotkaliśmy Skarbnika, który sprawdził naszą wiedzę i dał każdemu uczestnikowi woreczek z bocheńską solą. Był też czas na zakup pamiątek i smacznych przekąsek.

            Na drugi dzień w szkole każdy uczeń wykonał z papieru górniczą lampkę.

          • Święto Konstytucji 3-go Maja

          • Klasa VIII zpomocą Pani Joanny Serafin przygotowała akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Mieliśmy okazję przenieść się do XVIII wieku i poznać tragiczne wydarzenia związane z rozbiorami Polski. Na konferencji prasowej gościliśmy samego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, który opowiadał o okolicznościach uchwalenia Konstytucji oraz jej znaczeniu.

        • Żegnamy Pana Andrzeja Czernika!
          • Żegnamy Pana Andrzeja Czernika!

          • W sobotę 6 maja 2023 r. pożegnaliśmy Pana Andrzeja Czernika. 

            Przez wiele lat zasiadał on w jury Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka oraz był gościem cyklu "Ukwalowanie po nasemu". 

            Serdecznie dziękujemy za pracę na rzecz naszej szkoły Panie Andrzeju!

             

          • Powitanie wiosny

          • Nieśmiało, po cichutku, przyszła... nareszcie Wiosna. Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego klasa ,,0” wraz z wychowawczynią przygotowała jej huczne powitanie. Prezentowaliśmy inscenizację ,,Zwiastuny wiosny”. Każde dziecko z zeróweczki miało swoją rolę do odegrania. Były więc pierwsze wiosenne ptaki, kwiaty , które przebudziła Pani Wiosna, niedźwiadek, deszczyk i cieplutkie słoneczko. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały wiosenne piosenki. Barwne ubrania i dekoracje wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach . Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. Staraliśmy się to wszystko przedstawić, a brawa i podziękowania,które otrzymaliśmy świadczą o dobrze wykonanym zadaniu. Nasza inscenizacja bardzo się podobała i zachęcała do wiosennych spacerów. Dziękuję, że byliście z nami!

          • Zerówka na basenie

          • 21 kwietnia 2023 roku klasa ,,0” wybrała się na basen do AquaParku w Zakopanem. Podstawowym celem wycieczki było kształtowanie postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych , propagowanie zdrowego trybu życia, poprzez uprawianie sportów wodnych. Dzieci pod opieką ratownika i opiekunów mogły szaleć do woli. Miejscem zabawy wodnej był brodzik wyposażony m.im. w małe zjeżdżalnie. Ku zadowoleniu dzieci skorzystaliśmy również z jacuzzi. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń. Był dobrym sposobem na relaks. Wszyscy po półtoragodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmili, że było super i chcieliby jeszcze więcej takich wyjazdów. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. 

            Elżbieta Szczypkowska

          • XV Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha

          • Protokół z obrad Jury

            XV Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha Maska 2023

            20 kwietnia 2023 r.

             

            Jury w składzie:

            - Bogumiła Kułach – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu

            - Eliza Margiewicz – Pedagog szkolny w Szkole Podstawowej nr 2

            po obejrzeniu 4 prezentacji scenicznych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

            MASKA 2023

            Grupa teatralna „ Teatr bez nazwy” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu za energię sceniczną młodych wykonawców oraz harmonię wszystkich środków artystycznego wyrazu użytych w przedstawieniu wyreżyserowanym przez Panią Anetę Piłat.

            Wyróżnienia za wdzięk i ciekawą kreację aktorską otrzymali:

            Maria Szczepaniak, Maria Stachowiec, Aleksandra Cudzich, Szymon Lichaj, Michał Stasik, Dominik Dzielawa, Aleksandra Lichaj, Agnieszka Gil, Małgorzata Podlejska, Paulina Sieczka, Alan Bartoszek, Oliwia Chyc – Magdzin, Ewelina Mszańska, Kira Khomenko

            Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przedstawili „ Świteziankę” Adama Mickiewicza w reżyserii Pani Iwony Głowackiej Spery.

            Jury dziękuje wszystkim zespołom teatralnym za udział w XV edycji Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha MASKA 2023, a ich instruktorkom – paniom: Anecie Piłat, Ewie Sosińskiej, Elżbiecie Szczypkowskiej, Iwonie Głowackiej – Spera -  za rozwijanie w dzieciach i młodzieży teatralnej pasji i wrażliwości artystycznej. Jednocześnie zachęca młodych wykonawców do doskonalenia techniki poprawnego mówienia.

            Jury serdecznie dziękuje za miłą atmosferę wśród występujących uczestników i  widowni. Ma nadzieję na kontynuację tego typu spotkań teatralnych.

             

          • Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych

          • Tradycyjnie już 21 marca ponadpodstawowe szkoły w Zakopanem organizują” Dni otwarte”,  podczas których uczniowie klas ósmych mogą zwiedzać szkoły,  do których chcieliby się dostać po ukończeniu podstawówki . Nasi ósmoklasiści odwiedzili Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego, Zespół Szkół Budowlanych im. dra Władysława Matlakowskiego oraz Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera . Wizyty przebiegały w niezwykle miłej i przyjaznej atmosferze.

          • Czwarta klasa w parku trampolin

          • 17 marca klasa 4  wraz z wychowawczynią, Panią Marią Michurą, spędziła czas w parku trampolin w Nowym Targu. Wyjazd był dla uczniów nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie międzyklasowym na najładniejsze świąteczne przebranie. Mamy nadzieję, że uczniowie dobrze się bawili i miło spędzili czas na wspólnej zabawie.

          • Próbne egzaminy ósmoklasisty

          • W dniach od 7 do 9 marca  klasa ósma pisała swój pierwszy  próbny egzamin . Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że dzięki takim doświadczeniom i ćwiczeniom egzaminy majowe nie będą już tak trudne i stresujące. Ósmoklasistom życzymy powodzenia i dobrych wyników.

      • Kontakt

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białym Dunajcu
        • 18 207 31 29
        • ul. Miłośników Podhala 23 34-425 Biały Dunajec Poland
        • Joanna Gil GODZINY PRZYJĘĆ - poniedziałek 11:00 - 12:00 - w przypadku konieczności spotkania w innym terminie, kontakt z sekretariatem (tel. 18 20 73 129) w celu umówienia spotkania
    • Galeria zdjęć

        brak danych