Przegląd Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha MASKA

Jury w składzie:

- Bogumiła Kułach – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu

- Eliza Margiewicz – Pedagog szkolny w Szkole Podstawowej nr 2

po obejrzeniu 4 prezentacji scenicznych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

MASKA 2023

Grupa teatralna „ Teatr bez nazwy” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu za energię sceniczną młodych wykonawców oraz harmonię wszystkich środków artystycznego wyrazu użytych w przedstawieniu wyreżyserowanym przez Panią Anetę Piłat.

Wyróżnienia za wdzięk i ciekawą kreację aktorską otrzymali:

Maria Szczepaniak, Maria Stachowiec, Aleksandra Cudzich, Szymon Lichaj, Michał Stasik, Dominik Dzielawa, Aleksandra Lichaj, Agnieszka Gil, Małgorzata Podlejska, Paulina Sieczka, Alan Bartoszek, Oliwia Chyc – Magdzin, Ewelina Mszańska, Kira Khomenko

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przedstawili „ Świteziankę” Adama Mickiewicza w reżyserii Pani Iwony Głowackiej Spery.

Jury dziękuje wszystkim zespołom teatralnym za udział w XV edycji Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha MASKA 2023, a ich instruktorkom – paniom: Anecie Piłat, Ewie Sosińskiej, Elżbiecie Szczypkowskiej, Iwonie Głowackiej – Spera -  za rozwijanie w dzieciach i młodzieży teatralnej pasji i wrażliwości artystycznej. Jednocześnie zachęca młodych wykonawców do doskonalenia techniki poprawnego mówienia.

Jury serdecznie dziękuje za miłą atmosferę wśród występujących uczestników i  widowni. Ma nadzieję na kontynuację tego typu spotkań teatralnych.