Nasz profil

Twoje imię
           Mądrością nowych dni…

GALERIA

8 czerwiec 2010 rok w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu to dzień szczególny w dziejach 100-letniej placówki oświatowej. Uroczystość przywrócenia Szkole Podstawowej nr 2 i nadania Gimnazjum nr 2 imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski to droga do przekazania następnym pokoleniom jak najlepszego dziedzictwa.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego Mszą Świętą celebrowaną przez Księży Absolwentów: Księdza Prałata Stanisława Czernika, Księdza Witolda Kowalowa, Księdza Kazimierza Klimczaka, Księdza Stanisława Czernika oraz Księży Katechetów pracujących z dziećmi i młodzieżą tej szkoły w ciągu jej istnienia.

O godzinie 12.00 przybywa Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz, który poświęca sztandar ufundowany przez  Związek Podhalan Koło nr 40 im. Andrzeja Skupnia – Florka w Ameryce Północnej reprezentowane przez Pana Wojciecha Gondka i Wójta Gminy Biały Dunajec Pana Andrzeja Jacka Nowaka.

Poczet sztandarowy, reprezentacja uczniów Zespołu Szkół odbierają sztandar z rąk Dyrektora mgr inż. Bogusława Blicharskiego. Następnie uczniowie, dostojni goście, rodzice i nauczyciele uczestniczą w ceremonii przywrócenia i nadania imienia Świętej Jadwigi Królowej Polski.

Obraz świętej Jadwigi namalowany przez wybitnego absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych Pana Władysława Trebunię - Tutkę, poświęcony przez Księdza Kardynała Metropolitę Krakowskiego od dzisiaj będzie uczestniczył w pracy uczniów i nauczycieli.

W tym dniu wraz z nami dzielili radość: Metropolita Krakowski Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz, Dziekan  Dekanatu Białodunajeckiego Ksiądz Proboszcz Franciszek Juchas, któremu z serca dziękujemy za radę i pomoc , przedstawiciel Związku Podhalan w  Ameryce Północnej Wojciech  Gondek, przedstawiciel Powiatu Tatrzańskiego Starosta Andrzej Skupień, Wójt Urzędu Gminy Biały Dunajec Pan Andrzej Jacek Nowak, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Styczeń. Obecni byli nauczyciele, którzy pracowali w tej szkole, dyrektorzy szkół z pocztami sztandarowymi oraz Związek Podhalan oddział Biały Dunajec.

Szczególnie uroczysty charakter podkreśliła obecność Zespołu Trebunie - Tutki oraz kapeli góralskiej z Panem Bartłomiejem Kudasikiem z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu.

Sprawny przebieg spotkania zawdzięczamy Panu Mirosławowi Sperze.

To tylko kilka słów wprowadzających w nastrój uroczystości, która pozostanie na zawsze w pamięci jej uczestników, a tworzy dzieje naszej szkoły. Ogromne zaangażowanie nauczycieli i rodziców sprawiło, że spotkanie przebiegło w uroczystym nastroju.