Przegląd Zespołów Teatralnych im. Bronisława Cudzicha MASKA

VIII PRZEGLĄD SZKOLNYCH ZESPOŁÓW TEATRALNYCH

im. BRONISŁAWA CUDZICHA

27 marzec 2015r. w BIAŁYM DUNAJCU

27 marzec MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU, to właśnie w tym dniu, od ośmiu lat w ZESPOLE SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM nr 2    w BIAŁYM DUNAJCU odbywa się PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TEATRALNYCH SZKÓŁ GMINY BIAŁY DUNAJEC: UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW.

Każdy Zespół Szkół mógł zgłosić trzy grupy teatralne.

„Jeden dzień z życia szkoły Twój lub wybitnej postaci. Szkoła moje życie mój świat”. Temat bliski każdemu z nas.

Mottem tegorocznego Przeglądu były słowa Kornela Makuszyńskiego

‘MĄDRYM BYĆ TO WIELKA SZTUKA,   BYĆ DOBRYM JESZCZE WIĘKSZA”

W programie spotkania:

• Występy Zespołów Teatralnych Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Biały Dunajec

• Wiersze Bronisława Cudzicha czytali uczniowie:Aleksandra Szczypkowska i Kamil Walkosz Kleta

• Był wśród nas – wspomnienie o Patronie Przeglądu

KONFERANSJERZY: uczniowie Grażyna Stołowska i Dawid Gondek

WYSTĄPILI:

1. „NASZA SZKOŁA” Grupa Teatralna SP Gliczarów Dolny

Opiekun i autor scenariusza Pani Halina Para

2. < >

„TRELE MORELE”Grupa Teatralna SP – ZSPiG nr 1 w Białym

Dunajcu z programem

pt: „BOLESŁAWA KAPCIA PRZYPADKI SZKOLNE”

Opiekun i autor scenariusza Pani Kinga Michalik

3. < >< >„SZKOŁA, SZKOŁA I PO SZKOLE”

Opiekun i autor scenariusza Pani Renata Stańczak

1. „BEZ NAZWY”Grupa Teatralna Gimnazjum – ZSPiG nr 2

w Białym Dunajcu z programem

‘BEZ TYTUŁU”

Opiekun i autor scenariusza Pani Iwona Głowacka - Spera.

JURY w składzie:

PRZEWODNICZĄCA: Pani Maria Stoch

CZŁONKOWIE:           Pani Bogumiła Kułach

Pan Bartłomiej Kudasik

ocenili występy Grup Teatralnych.

MASKI 2015 w KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH otrzymali:

„PCHEŁKI”  za program „LEŚNA SZKOŁA”

Pani Liliana Paw za scenariusz oraz nagrodę książkową od Rodziny Patrona.

Bohaterowie:       JEŻ – Bartłomiej Węgrzyniak za kreację aktorską,

PAPUGA – Katarzyna Hlawacz

ZAJĄC – Jan Cudzich – otrzymali dyplomy za ciekawe stroje

drugim zespołem w tej kategorii była „NASZA SZKOŁA” z Gliczarowa Dolnego pod kierunkiem Pani Haliny Pary.

Uczeń Patryk Pępkowski otrzymał dyplom za ciekawą kreację aktorską.

Nagrodą dla aktorów tych Grup Teatralnych były BILETY NA SZTUKĘ „CZERWONY KAPTUREK” w Teatrze S.I. Witkiewicza. TO NAGRODA, o jakiej nawet nie marzyliśmy. Dziękujemy Pani Bogumile Kułach za ten cudowny pomysł, a Panu Wójtowi Andrzejowi Nowakowi za jego sfinalizowanie.

MASKA 2015 w KATEGORII GIMNAZJUM

przyznana została Grupie Teatralnej „BEZ NAZWY” za program

„BEZ TYTUŁU” – ZSPiG nr 2w Białym Dunajcu – pod kierunkiem Pani Iwony Głowackiej – Spery.

Otrzymali nagrodę książkową ufundowaną przez siostrzenicę Bronisława Cudzicha.

ODYS – uczennica Zuzanna Szczypkowska została wyróżniona

GREK- uczeń Kamil Pitoń za kreację aktorską

drugim zespołem w tej kategorii był „KOCIOŁ” z programem pt.”SZKOŁA, SZKOŁA I PO SZKOLE”

ZSPiG w Sierockiem – pod kierunkiem Pani Renaty Stańczak.

BABKA to postać wyróżniona za ciekawą kreację. Otrzymała również  nagrodę książkową ufundowaną przez Rodzinę Patrona Przeglądu.

GRUPA „TRELE MORELE” z ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu została wyróżniona za „PIĘKNO SŁOWA”

GRUPA „KROKUSY” została wyróżniona za pomysłowe kostiumy,

Pani Karolina Majerczyk za ciekawy scenariusz związany z mottem VIII Przeglądu.

Aktorzy, występujący uczniowie Szkół Podstawowych i Gimnazjów zostali nagrodzeni słodyczami, dyplomami – były MASKI, nagrody książkowe i NAGRODA TAK BARDZO ZWIĄZANA z istotą naszego PRZEGLĄDU –   to właśnie BILETY DO TEATRU.

Pan Dyrektor Bogusław Blicharski powitał przybyłych gości w Osobach:

Wizytatora Kuratorium Oświaty              Panią Marię Głuszak

Wójta Gminy Biały Dunajec                     Pana Andrzeja Jacka Nowaka

Rodzinę Patrona Przeglądu                       Panią Janinę Bentkowską,

Panią Agatę Bentkowską,

Pana Marcina Bentkowskiego,

Panią Iwonę Bentkowską

Przewodniczącą Rady Rodziców:             Panią Marię Malacinę

oraz Panią Helenę Świder, Panią Stanisławę Gondek, Pana Andrzeja Czernika, przybyłych rodziców a w szczególności Nauczycieli – opiekunów Grup Teatralnych oraz młodzież i dzieci, którzy chwalić się będą swoimi pomysłami   i talentem.

Słowa uznania Pana Dyrektora, pod adresem przygotowujących przedstawienia, podkreśliła również Pani Wizytator. Wyraziła ogromną radość z imprezy, która staję się kuźnią talentów naszych wychowanków, a także rozwijania i wykazywania możliwości literackich, teatralnych, twórczych nauczycieli.

Na końcu Pan Dyrektor złożył gościom Życzenia Wielkanocne w imieniu Uczniów, Grona Pedagogicznego i Rodziców, z prośbą o przekazanie do Szkół. Do życzeń dołączone zostały oryginalne pisanki wykonane przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.