Aktualności
INFORMACJA!!!
WAKACJE ŚLADAMI WITKACEGO
Jak udanie rozpocząć wakacje? Zakopiańskimi śladami Witkacego! Miło nam poinformować, że grupka absolwentów naszej szkoły rozpoczęła wakacje, poznając postać Stanisława Ignacego Witkiewicza –„Witkacego”.
2 lipca 2025 r. Marysia, Alicja, Karolina i Łukasz w towarzystwie swojej wychowawczyni, pani Marii Michury i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu, pani Bogumiły Kułach, zwiedzili w zakopiańskiej willi Oksza wystawę „Składanie osobowości. Witkacy”. Ekspozycja ta została przygotowana przez Muzeum Tatrzańskie z okazji przypadającej w tym roku 140. rocznicy urodzin artysty. Składa się z trzech części: „Autorytety i rozczarowania", „Namiętności i fascynacje" oraz „Uwikłania".
Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała opowieści pana Mateusza o życiu i twórczości Witkacego, a prezentowane fotografie, autoportrety i portrety były ich doskonałą ilustracją.
Niezwykłym przeżyciem była również wizyta w gościnnych progach Teatru Witkacy. Tutaj uczniowie mogli zanurzyć się w tajemniczej, pełnej twórczej aury teatralnej przestrzeni. Wizyta ta była nagrodą za zdobycie MASKI 2025 w Przeglądzie Teatralnym im. Bronisława Cudzicha. Młodzież zobaczyła Dużą Scenę, Małą Scenę Atanazego Bazakbala, Scenę Atelier.
Serdecznie dziękujemy Pani Bogumile Kułach, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Białym Dunajcu za zaproszenie i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy za wsparcie, życzliwość i za to, że jest Pani dobrym duchem artystycznych poczynań białodunajeckiej młodzieży.
Maria Michura
ZAKOŃCZENIE ROKU 2024/2025
- 9
27 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Podczas spotkania Pani Dyrektor Joanna Gil i wychowawcy klas wręczyli uczniom nagrodyi wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz zaangażowanie w życie klasy i szkoły. W tym dniu społeczność szkolna wyraziła również głęboką wdzięczność za ofiarowaną pomoc i życzliwość Radzie Rodziców.
Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom bezpiecznych, słonecznych i pełnych radości wakacji, a nauczycielom czasu odpoczynku i regeneracji przed kolejnymi wyzwaniami.
Maria Michura
POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW
- 4
26 czerwca 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu był czasem pełnym wzruszeń, podsumowań i podziękowań. Tego dnia odbyła się bowiem uroczystość pożegnania uczniów klasy ósmej. Rozpoczęła się ona Mszą świętą sprawowaną przez ks. dra. Dariusza Guziaka. Następnie młodzież i zaproszeni Goście spotkali się w auli szkoły. Tutaj, w obecności Pani Dyrektor Joanny Gil, nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły i ślubowanie Absolwentów. Spotkanie było też okazją do podsumowania osiągnięć dydaktycznych i działalności na rzecz dobra szkolnej społeczności. Tego dnia wyróżniono uczniów, którzy przez cały rok aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Nagrody otrzymali sportowcy odnoszący sukcesy w zawodach, oraz ci, którzy z dumą reprezentowali szkołę podczas konkursów, wydarzeń i projektów. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Pani Dyrektor wręczyła także list gratulacyjny i podziękowania Rodzicom.
Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 2 w przygotowanym programie artystycznym podziękowali Rodzicom, Nauczycielom i wychowawczyni, Pani Marii Michurze, za wspólne lata nauki.
Piękne i dowcipne pożegnanie starszych kolegów zorganizowała również klasa VII z wychowawczynią, Panią Joanną Serafin.
Maria Michura
RUSZYŁA REKRUTACJA DO PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO W GMINIE BIAŁY DUNAJEC!
Uwaga mieszkańcy Gminy Biały Dunajec!
Ruszyła rekrutacja do Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy.To wyjątkowa szansa na:
- rozwój talentów i pasji,
- pomoc w nauce,
- ciekawe zajęcia pozalekcyjne,
- wsparcie wychowawcze i psychologiczne.
Placówka skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym, a udział w programie jest bezpłatny.
Szczegóły dotyczące naboru oraz dokumenty rekrutacyjne znajdziecie tutaj:
https://podhalanska.pl/rekrutacja-do-placowki-wsparcia...https://podhalanska.pl/rekrutacja-do-placowki-wsparcia-dziennego-w-gminie-bialy-dunajec-ruszyla/?fbclid=IwY2xjawLIpVNleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBrNm9ZSDVYMENSSlNpd3E5AR7ls2ypecb0QgebBxCSDrxSj0sOpT5YtZxkHGLtY1HGu72WPlZWBAR7SaC-7g_aem_1oKrnN0x3ily_e8S2hFhXw
Nie przegapcie tej możliwości – zadbajmy wspólnie o przyszłość naszych dzieci!
"UKWALOWANIE PO NASEMU"
Od marca do czerwca gościła w naszej szkole Pani Zofia Mieszczak – poetka i znawczyni gwary podhalańskiej. Prowadziła zajęcia z cyklu „Ukwalowanie po nasemu”, które przed laty zostały zainicjowane przez panią Janinę Mrozowską-Cudzich. W lekcjach brali udział chętni uczniowie z klas piątej, szóstej, siódmej oraz ósmej.
W czasie zajęć Pani Zofia przybliżała nam tajniki gwary podhalańskiej i wyjaśniała znaczenie zapomnianych już słów. Ponadto czytaliśmy wiersze lokalnych poetów i prowadziliśmy interesujące rozmowy po góralsku.
Serdecznie dziękujemy Pani Zosi za poświęcony czas, cierpliwość oraz zaangażowanie i liczymy na dalszą współpracę.
Karolina Majerczyk
ŚWIĘTO PLUTONU PODHALE
- 1
Miło nam poinformować, że dyrektor naszej szkoły wraz z delegacją uczniów, wchodzącą w skład pocztu sztandarowego: Katarzyna Gąsienica, Maria Haładyna i Jan Cudzich, w dniu 15 czerwca 2025 r. wzięli udział w uroczystości związanej ze Świętem Plutonu Podhale JS 2077. W dniu tym patronem formacji został gen. bryg. Andrzej Galica.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Po jej zakończeniu poczty sztandarowe i kompania honorowa przeszły pod Urząd Gminy w Białym Dunajcu, gdzie odbył się uroczysty apel. Dowódca Kompanii Honorowej złożył meldunek Komendantowi Głównemu, po którym nastąpił przegląd kompanii. Po odśpiewaniu hymnu państwowego miało miejsce oficjalne przywitanie przybyłych gości i przemówienie Wójta Gminy Biały Dunajec, pana Marcina Gandery. Następnie odczytano Akt Nadania Patrona i Akt Nadania tytułu Honorowego Strzelca Plutonu Podhale. Potem wygłoszono Apel Pamięci oraz odśpiewano pieśń pod tytułem „Pierwsza Brygada”. Na zakończenie złożono wiązanki i zapalono znicze pod pomnikiem generała brygady Andrzeja Galicy.
Uroczystość miała wyjątkowy, podniosły charakter i była okazją do refleksji nad historią naszego regionu.
DZIEŃ DZIECKA i DZIEŃ PATRONA
Czerwiec to miesiąc obfitujący w wiele ważnych dla naszej szkolnej społeczności uroczystości. 1 czerwca jest bowiem obchodzony Dzień Dziecka, zaś 8 czerwca Dzień Patrona Szkoły - Świętej Jadwigi Królowej Polski.
Społeczność szkolna postanowiła połączyć i uczcić te dwa święta w dniu 2 czerwca 2025 r.. Najpierw w Kaplicy Miłosierdzia Bożego została odprawiona Msza święta, którą sprawował proboszcz Parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie - ks. dr Dariusz Guziak. Następnie nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły, gdzie odbył się Konkurs wiedzy o życiu i działalności św. Jadwigi, przygotowany przez panią Joannę Serafin. Doskonałą wiedzą o Patronce Szkoły wykazały się zespoły z V i IV klasy, które zajęły I i II miejsce. Klasa VIII uplasowała się na trzeciej pozycji. Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczyła uczniom Dyrektor szkoły, pani Joanna Gil. Fundatorem nagród, przygotowanych przez panią Marię Michurę, był Sklepik Szkolny „Gazda”.
W tym dniu wręczone zostały również nagrody dla uczniów za udział w konkursie plastycznym o królowej Jadwidze i konkursie na logo szkoły. Zostały one przygotowane i przeprowadzone przez panią Beatę Mirek – Hornik, a nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Po części poświęconej Patronce Szkoły rozpoczęły się obchody Dnia Dziecka. Ich głównym organizatorem była Rada Rodziców. Tego dnia nie było lekcji, a pani Dyrektor złożyła uczniom życzenia dobrej zabawy.
Jedną z wyjątkowych atrakcji przygotowanych przez rodziców były warsztaty prowadzone przez wspaniałe Panie Seniorki z Klubu 60+ w Białym Dunajcu. Na boisku szkolnym pan Marek Pustuła nadzorował sportowe zmagania, zaś pani Anna Zapotoczna – Urbaniak przeprowadziła konkurs układania puzzli, z których powstała mapa świata.
Mamy zadbały o uczniowskie podniebienia i upiekły smakowite babeczki, przygotowały orzeźwiającą lemoniadę, a zapach prażonego popcornu unosił się w całym budynku szkoły. Nie zabrakło także słynnych na Podhalu lodów od Pyrnicki. Sklepik „Gazda” ufundował dla dzieci soczki.
To był bardzo miły dzień. Pogoda dopisała, a uczniowie bawili się dobrze i byli zadowoleni. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wytężoną pracę i ufundowanie upominków oraz Paniom Seniorkom z Klubu 60+ za przeprowadzenie warsztatów.
Maria Michura
WYCIECZKA KLAS 1 I 2 DO KINA ORAZ PARKU MIEJSKIEGO
- 17
16 czerwca bieżącego roku klasy 1 i 2 wraz z wychowawczyniami Lilianą Paw oraz Elżbietą Szczypkowską wybrały się na wycieczkę do kina ,,Tatry”. Punktualnie o godz. 8:00 zebraliśmy się przed szkołą, a 8:15 wyruszyliśmy w kierunku Nowego Targu. W kinie przed seansem zakupiliśmy przekąski, następnie przeszliśmy do sali kinowej i gdy zgasły światła zaczęliśmy oglądać film ,,Dumna królewna”.
Po seansie, spacerkiem udaliśmy się na rynek w kierunku fontann oraz słynnych nowotarskich lodów, które skonsumowaliśmy ze smakiem. Po zabawie przy fontannach udaliśmy się do Parku Miejskiego im. Adama Mickiewicza. Tam uczniowie bawili się na placu zabaw, korzystając z różnych atrakcji. Radości nie było końca.
Wycieczka była wyjątkowo udana, film wszystkim się podobał, a zabawie towarzyszyły radość i dobry humor.
Serdecznie dziękujemy pani Marii Michurze za okazaną pomoc i sprawowanie opieki nad dziećmi podczas wyjazdu.Elżbieta Szczypkowska
WYCIECZKA KLAS 4 I 5 DO KRAKOWA
- 25
W czerwcu uczniowie klas czwartej i piątej wyjechali do Krakowa, aby odwiedzić Centrum Nauki i Zmysłów oraz Manufakturę Czekolady.
W pierwszym z miejsc dzieci miały okazję obejrzeć wystawę „W stronę światła”. Była to kolekcja wszelkiego rodzaju eksperymentów naukowych, dzięki którym uczniowie mogli dowiedzieć się jakie reguły rządzą światem. Wyprawa do Centrum trwała 90 minut i była dla naszych podopiecznych świetną zabawą.
W Manufakturze dzieci obejrzały film prezentujący proces powstawania czekolady oraz miały okazję wykonać i własnoręcznie ozdobić pyszne praliny, które następnie zabrały do domu.
Wycieczka była dla czwarto i piątoklasistów fascynującą wyprawą naukową z nutką słodyczy.Karolina Majerczyk
PEŁNA WRAŻEŃ WYCIECZKA KLASY III DO ZAKOPANEGO
- 9
12 czerwca 2025 r. uczniowie klasy III wybrali się na niezwykłą wycieczkę do malowniczego Zakopanego. Już na początku czekała na nas słodka niespodzianka – pyszne lody, które dodały nam energii na dalsze atrakcje.
Kolejnym punktem programu były warsztaty w sklepie „Ciuciu Artist”. To wyjątkowe miejsce, w którym mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak powstają kolorowe cukierki. Sami również wcieliliśmy się w rolę cukierników – kroiliśmy cukierki i tworzyliśmy własne lizaki! Było kolorowo, słodko i bardzo twórczo – zabawa była naprawdę fantastyczna!
Po pożegnaniu z przemiłą obsługą sklepu wyruszyliśmy do nowoczesnej Mediateki, gdzie czekały na nas fascynujące zajęcia z chemii i fizyki. Poznawaliśmy tajemnice barw podstawowych i pochodnych, a podczas eksperymentów obserwowaliśmy, jak olej oddziela się od innych płynów. Najwięcej radości sprawiło nam jednak tworzenie barwnych „wulkanów” z sody oczyszczonej i octu – efekt był niesamowity! Co ciekawe, takie doświadczenia można bezpiecznie powtórzyć w domu pod czujnym okiem rodziców.
To była nie tylko pełna zabawy, ale też bardzo pouczająca i inspirująca wycieczka. Z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci!
Alicja Kalata
PODSUMOWANIE PROJEKTU: STACJA EDUKACJA
- 23
Uczniowie naszej szkoły od kwietnia uczestniczyli w programie dla szkół: „Stacja Edukacja”.Projekt ten jest wspólną inicjatywą Polskich Kolei Linowych i Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Podczas tych zajęć uczniowie mogli wyjechać kolejką linową na szczyt Kasprowego Wierchu, gdzie — pod okiem przewodnika — zdobywali wiedzę o Tatrach.Wszyscy uczestnicy zwiedzili także wystawę multimedialną w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN-u.
W zajęciach wzięło udział 138 uczniów naszej szkoły!Dla większości była to pierwsza i niezapomniana podróż kolejką górską oraz wizyta w Tatrach.
Realizacja projektu nie byłaby możliwa, gdyby nie ogromne zaangażowanie Rady Rodziców, a szczególnie Pani Magdaleny Tarasiewicz.To właśnie Pani Magdalena zgłosiła naszą szkołę do programu i koordynowała cały jego przebieg. Poświęciła wiele godzin swojego prywatnego czasu, aby dzieci mogły spokojnie i bezpiecznie uczestniczyć w wycieczkach.
Pani Tarasiewicz składamy wyrazy wdzięczności w imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły!
Notatkę przygotowała: Lilianna Paw
JUŻ PŁYWAM – ZAKOŃCZENIE PROJEKTU PŁYWACKIEGO REALIZOWANEGO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
- 6
Zakończyliśmy właśnie projekt: Już pływam finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
W ramach projektu raz w tygodniu 30 uczniów z naszej szkoły poznawało tajniki trudnej sztuki pływania. Zajęcia trwały od kwietnia do czerwca -10 spotkań.
Korzystaliśmy z basenu przy Szkole Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej. Pod okiem instruktorów pływania, uczniowie zdobywali podstawowe umiejętności pływackie takie jak: utrzymywanie się na wodzie, właściwe oddychanie, prawidłowe ruchy, czy bezpieczne zachowania w trakcie pływania.
Zajęcia na basenie były również doskonałą zabawą i okazją do integracji z uczniami z innych klas.
Notatkę opracowała Liliana Paw.
DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM
26 maja 2025 r. dzieci z oddziału przedszkolnego podarowały swoim rodzicom najpiękniejszy prezent: pokazały im, czego nauczyły się w przedszkolu i jak wspaniale się rozwinęły.
Mali artyści wystąpili w przedstawieniu, na które składały się wiersze, historyjki o baśniowych postaciach, tańce oraz piosenki.
Rodzice mieli więc okazję zobaczyć swe pociechy w roli krasnoludków oraz postaci z wiersza Konopnickiej pt.,,Sposób na laleczkę.
Oprócz wesołej poleczki rodzice podziwiali dostojnego walca, słuchali rzewnych słów ,,Czerwonego jabłuszka i skocznych wiosennych piosenek.
Dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie zrobione laurki, a następnie zasiadły z nimi przy wspólnym stole.
Był to piękny dzień dla całych rodzin, albowiem obecnością swoją zaszczyciło nas również młodsze rodzeństwo przedszkolaków.
Joanna Kos
I MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY MATEMATYCZNE – JUNIOR
- 1
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Cudzich z kl.6 zdobyła III miejsce w I Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych – Junior w swojej kategorii wiekowej. Konkurs odbył się 26.04.2025 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balcera w Zakopanem. Naszą szkołę reprezentowali również uczniowie z kl. 7 Bartłomiej Palider i Timek Nikodem z kl.8.
Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balcera w Zakopanem w dniu 30.05.2025 r.
Serdeczne gratulacje dla Zuzi, życzymy jej dalszych sukcesów matematycznych.
Uczennicę przygotowywała pani mgr Maria Cisoń.
Szczegółowe informacje i zdjęcia pod linkiem:
https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/aktualnosci/aktualnosci-biezace/maj-2025/i-miedzyszkolne-zawody-matematyczne-junior-uroczyste-zakonczenie
XIX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY
- 60
W dniu 28 maja 2025r. odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs o Życiu, Działalności i Twórczości Generała Andrzeja Galicy.
Jury po sprawdzeniu prac i podliczeniu punktów przyznało następujące miejsca:
I Magdalena Zwijacz SP nr 2 w Białym Dunajcu 41
II Izabela Cudzich SP w Sierockiem 40
II Weronika Dzierżęga SP nr 1 w Białym Dunajcu 40
III Klaudia Zapotoczna SP w Sierockiem 39
wyr. Dominika Nowaczyk SP nr 1 w Białym Dunajcu 38
wyr. Amelia Żaczek SP w Ponicach 37
Protokół XIX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY
Pytania XIX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI I TWÓRCZOŚCI GENERAŁA ANDRZEJA GALICY
WARSZTATY WARCABOWE
26 maja br. w naszej Szkole odbyły się warsztaty warcabowe dla dzieci i młodzieży. W programie warsztatów było omówienie reguł gry i technik rozgrywania partii warcabowych. Organizatorem zajęć był Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Białym Dunajcu, a zajęcia poprowadził Pan Zbigniew Myszuk.
Eliza Margiewicz
WYCIECZKA DO ZUBRZYCY GÓRNEJ
- 31
23 maja uczniowie z klasy 2 wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.
Podczas zwiedzania skansenu z panią przewodnik, dzieci poznawały kulturę i tradycje górali orawskich. Przyglądały się architekturze domów, budynków gospodarskich, kościoła oraz farbiarni z dawnych czasów. Oglądały zabytkowe chałupy również wewnątrz, podziwiając ekspozycje przedstawiające meble i przedmioty codziennego użytku.
Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach pieczenia chleba. Dowiedzieli się skąd bierze się mąka na chleb i jak należy przygotować ciasto.
Samodzielnie ugniatali moskole, które były wypiekane na rozgrzanej blasze, a następnie ze smakiem konsumowane. Pani przewodnik poczęstowała nas kawą zbożową, którą przygotowała podczas warsztatów.
Pobyt w Orawskim Parku Etnograficznym zakończył się zakupem różnorodnych pamiątek.
Wycieczka przybliżyła dzieciom wiele informacji na temat życia i zwyczajów dawnych mieszkańców Orawy. W drodze powrotnej dzieci podziwiały piękny krajobraz rozciągający się u stóp Babiej Góry.
Dziękuję pani Marii Michurze za towarzyszenie nam w czasie wycieczki i sprawowanie opieki nad uczniami
Elżbieta Szczypkowska
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
- 1
22 maja br. w naszej Szkole odbyły się spotkania kończące cykl warsztatów profilaktycznych prowadzonych przez Polskie Centrum Profilaktyki z Krakowa.
W warsztatach udział wzięli uczniowie wszystkich klas, a tematem spotkań była cyberprzemoc-bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci oraz poczucie własnej wartości - Wierzę, że potrafię.
Warsztaty spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród uczniów, którzy chętnie w nich uczestniczyli.
Eliza Margiewicz
XXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA pt. Wojciech Kułach Wawrzyńcok na pielgrzymim szlaku
Uczniowie naszej Szkoły wśród laureatów XXII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA pt. Wojciech Kułach Wawrzyńcok na pielgrzymim szlaku.
Jury w składzie: Marek Król-Józaga - artysta plastyk, Anna Trebunia Wyrostek - artysta plastyk, Janusz Tycner - artysta plastyk, Michał Murzyn -Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Grzegorz Graff-etnograf, kustosz, zastępca Dyrektora Muzeum Etnograficznego w Krakowie po obejrzeniu 383 prac postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w XXII Konkursie Plastycznym WSZYSCY ŚWIĘCI WAWRZYŃCOKA.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej Szkoły.
W kategorii Malarstwo na papierze:
- wyróżnienia otrzymały uczennice: Małgorzata Cudzich z klasy IV oraz Łucja Dziuban z klasy VII.
Do konkursu przygotowała ich pani Beata Mirek- Hornik.
W konkursie docenieni zostali również uczniowie naszej Szkoły, którzy szlifują swoje plastyczne talenty na zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu.
W kategorii Ceramika:
- I nagrodę otrzymała uczennica Maria Walkosz-Jambor z klasy VI,
- III nagrodę - Maria Stachowiec z klasy IV.
Rozdanie nagród i wystawa laureatów miały miejsce 9 maja 2025r w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Na uroczystości obecni byli liczni zaproszeni goście oraz Wójt Gminy Biały Dunajec, pan Marcin Gandera.
Serdecznie gratulujemy uczniom, rodzicom i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów.
Beata Mirek-Hornik
Archiwum Aktualności